НОВОСТИ ОД РЕГИОНОТ

Во изминатите 24 часа 5 новодијагностицирани и 5 оздравени пациенти со Ковид од Кочани...

Во изминатите 24 часа 5 новодијагностицирани и 5 оздравени пациенти со Ковид од Кочани...

26 Септември 2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-12, Штип-6, Прилеп-6, Тетово-2, Струга-2, Велес-2, Битола-5,...

НАЈНОВО ОД СПОРТ

РЕЗУЛТАТИ ТРКА 2 ПОНИКВА 2020...

РЕЗУЛТАТИ ТРКА 2 ПОНИКВА 2020...

06 Септември 2020

КЛАСА Е1-1000 1.ПЕТРУШЕВСКИ БОЈАН РЕНО ТВИНГО 2.СТОЈКОВСКИ АНГЕЛЧО РЕНО ТВИНГО 3.ДАВИТКОВСКИ ХРИСТАКИ ЗАСТАВА 750 ФИЌО 4.НАУМОВСКИ ИГОР ЗАСТАВА...

НАЈНОВО ОД ЕКОНОМИЈА

Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар...

Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар...

21 Септември 2020

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

НАСТАНИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ!

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.