• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1

НОВОСТИ ОД РЕГИОНОТ

Почина 51-годишен маж од Кочани, со автомобил излетал од патот

Почина 51-годишен маж од Кочани, со автомобил излетал од патот

08 Август 2022

Педесет и едногодишен маж од Кочани почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Берово-Виница, кај „Пекланска крстосница“. Според информациите, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано...

НАЈНОВО ОД ЕКОНОМИЈА

Горивата поевтинуваат за два до 3,5 денари

Горивата поевтинуваат за два до 3,5 денари

08 Август 2022

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ поевтинуваат...

НАСТАНИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ!