Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Виница

Фолклористите од Оризари и Зрновци на Меѓународниот фестивал „Истибањско Здравоживо – 2023“

Фолклорниот Ансамбл  „Љупчо Сантов“  од Оризари со играорните групи од Оризари и Зрновци денескa учествуваше на 38-от Мeѓународен фолклорен фестивал „Истибањско Здравоживо - 2023“.…
Повеќе ...

Илинден неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 02 Aвгуст (среда) 2023 година, Ден на…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе