Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Кочани

Со голема тага, Радио Кочани ве известува дека утрово на 50 годишна возраст ненадејно почина адвокат…

Без било какви предходни компликации, му се слошило додека бил на судско рочиште во Основниот суд во Кочани, од каде во критична состојба бил однесен во Општа болница Кочани.…
Повеќе ...

На 10 и 11 декември следни средби на Отворени денови за предлози и идеи од граѓаните

Во текот на изминатиот викенд 3 и 4 декември, во просториите на Општина Кочани беа спроведени Отворени денови за средби со граѓаните, на кои присутните имаа можност да предложат…
Повеќе ...

РАДИО КОЧАНИ НЕОФИЦИЈАЛНО ДОЗНАВА – ПРОНАЈДЕН Е КРАДЕЦОТ НА ВОЗИЛОТО ОД ИТНАТА МЕДИЦИНСКА ПОМОШ

Како што Радио Кочани неофицијално дознава станува збор за деветнаесет годишно момче од Кочани, кое покрај болничката „Тојота“ пред триесетина дена извршило кражба и на патничко…
Повеќе ...

Бетонскиот столб ги запре крадците. Пронајдено е возилото на Итната медицинска помош Кочани.

Зошто и како некој се дрзнал да украде возило од Итната медицинска помош кога на сите ни е јасно дека ни е потребно возниот парк постојано да се зголемува и обновува во интерес на…
Повеќе ...

Со анкета од средношколци – граѓаните на Кочани беа консултирани за предизвиците во сообраќајот

Во соработка со учениците и професорите од сообраќајната струка во СОУ „Гошо Викентиев“, денеска службите за сообраќај од Општина Кочани реализираа уште една анкета по прашалник за…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе