Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Спорт

ЗП Кочани ги избира спортистите што ќе не претставуваат на регионалните игри во Делчево…

Денеска ЗП Кочани ги започна спортските натпреваруања преку кои со селективен пристап ќе се добијат најдобрите во поединечни дисциплини.Победниците ќе ја имаат таа чест да го…
Повеќе ...

Спортска стипендија од Општина Кочани – за кошаркарот Дино Лазарев и каратистката Мартина Шахинова

Кошаркарот на „Баскет Дино“ Дино Лазарев и каратистиката на КК „Партизан“ Мартина Шахинова се стипендисти на Општина Кочани за спортските резултати што ги постигнаа минатата…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе