Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Култура

Матурантите од СОУ„Гошо Викентиев“ генерација 2019-2023 ја заокружија четиригодишната дружба од…

Матурантите од  СОУ„Гошо Викентиев“ генерација 2019-2023 денеска со веселба и дефиле во дворот на училиштето, го завршија и последниот ден како средношколци со што ја заокружија…
Повеќе ...

Во Кочани промовирана книгата „ Планинарско – скијачко друштво Пониква “ од Киро Герасимов и…

Во организација на Клубот за планинарски спортови „Москито“, вечерва, во 18:30 ч., во малата сала на Мултикултурниот центар во Кочани,  беше  промовирана книгата…
Повеќе ...

Градоначалникот Љупчо Папазов го потпиша договорот за кофинансирање на проектите од ReLOaD 2

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов го потпиша договорот за кофинансирање на проектите во рамки на Регионалната програма за локална демократија во Западен Балкан 2 …
Повеќе ...

Градоначалникот Љупчо Папазов организираше прием за гостите учесници на 10. Меѓународен фолклорен…

Претставниците на фолклорни ансамбли од Црна Гора, Србија, Босна и Херцеговина и од Словенија, коишто учествуваат на десеттото издание на Меѓународниот фолклорен фестивал…
Повеќе ...

Денеска е Св. великомаченик Георгиј – „Ѓурѓовден“, најголемиот христијански празник од пролетниот…

Денеска е Св. великомаченик Георгиј – Ѓурѓовден, најголемиот христијански празник од пролетниот циклус којшто е непроменлив празник и секогаш се паѓа на 23 април по новиот…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе