Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Зрновци

Се бараат работници за хрватското приморје (Готвачи, готвачки и пица мајстори посебно привилигирани)

Мигоб ФР вработува на хрватското приморје за следниве работни позициии:-Готвачи-Пица мајстори-Келнери-Помошни работници за сите хотелски и ресторански услуги…
Повеќе ...

Завршија десетите по ред традиционални „Ѓурѓовденски обичаи, игри и ора“ (ВИДЕО)

Завршија десетите по ред традиционалани „Ѓурѓовденски обичаи, игри и ора“ кои  се одржаа во Зрновци и Оризари. Со дефиле по улиците во Општина Зрновци и Оризари, традиционални…
Повеќе ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во работна посета на Општина Зрновци

Коцев: Во општина Зрновци се одвиваат градежни активности, се гради пристапен пат на земјоделски земјишта во висина 1 700 000 денари Мицкоски: Додека владата мести тендери во…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе