Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Економија

УТРЕ И ЗАДУТРЕ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ВО МАКЕДОНИЈА – еве уште колку неработни денови останаа до крајот…

24 мај – Денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија. Но, еден ден претходно на 23 мај ќе одмараат…
Повеќе ...

Од полноќ повисоки цени на горивата

Новото поскапување на нафтените деривати најмногу ќе ги погоди возачите чии возила го користат дизелот. Ова гориво поскапува за два денари по литар. Не куртулија ниту „бензинашите“…
Повеќе ...

Започнува инсталирањето на фотоволтаични системи на три јавни објекти во Кочани

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов и изведувачот на работите „ТМ“ од Штип, во присуство на претставници од Центарот за развој на Источниот плански регион, денеска  го…
Повеќе ...

Подгответе се да ги поместите часовниците и да се префрлите на летно сметање на времето

Часовникот се движи напред во недела на 31 март – стрелката се движи од 2 часот наутро до 3 часот наутро. Овој викенд се префрламе на летно сметање на времето. Ноќта од сабота,…
Повеќе ...

ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ СТИГААТ В ПОНЕДЕЛНИК – Еве колкаво зголемување ќе добијат пензионерите…

Вкупно 337.000 пензионери в понеделник ќе добијат за 5,3% повисоки пензии, пресметано според новата методологија. Пресметките покажуваат дека зависно од групата пензионерите…
Повеќе ...

Продолжува субвенционираниот општински линиски превоз на патници во Кочани

По спроведената постапка за јавна набавка, Општина Кочани го продолжува организирањето општински линиски превоз на патници на подрачјето на општина Кочани. Превозот на релацијата:…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе