Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Занимливости

Дијаната на Кочанчанецот Кире ја обиколи цела Југославија и помина 2300км без никаков проблем…

Цитроен 2CV клуб Скопје  во кој членува  и нашиот сограѓанин и колекционер на стари возила Кирил Ампов на олдтајмер тура низ бивша Југославија, тие за 5 дена поминаа  околу 2300…
Повеќе ...

Златен медал за Кочанчанецот Кирил Ампов и неговата Дијана 6 на меѓународниот собир на олдтајмери…

Изминатиот викенд во Врање соседна Србија во организација на Олдтајмер клубот Врање се одржа меѓународниот собир на олдтајмери ​​наречен „С мерак у чаршију“. Кочанчанецот…
Повеќе ...

Фондот за 7-ка ќе се зголеми на 10 000 000 денари, една лото-комбинација ќе изнесува 30 денари.

Од коло 99 гарантираниот фонд за 7-ка ќе се зголеми на 10 000 000 денари, една лото-комбинација ќе изнесува 30 денари. Државна лотарија ги известува играчите на играта на среќа…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе