Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Избори 2024

Миле Лефков од говорницата на митингот на ВМРО – ДПМНЕ во Кочани:„Љупчо не слуша како шумат…

Миле Лефков, кандидат за пратеник од листата на ВМРО - ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија, вечерва на митингот во „Паркот на Револуцијата“ во Коачни упати низа критики кон Љупчо…
Повеќе ...

Ковачки: Масовно да излеземе и да гласаме на 8 мај за да не дозволиме некој друг да ни ја крои…

Драги сограѓани, видовте како помина првиот круг од изборите. Првиот чекор веќе го направивме, а сега следува вториот и најважен чекор, а тоа е голема победа за Гордана Силјановска…
Повеќе ...

Движење ЗНАМ – Сведоци бевме дека едноставно СЕ СЛУЧИ НАРОД! Се слушна желбата и вољата на…

На првиот круг од претседателските избори, сведоци бевме на изборно револуционерен ден,  сведоци бевме дека едноставно СЕ СЛУЧИ НАРОД! Се слушна желбата и вољата на граѓаните за…
Повеќе ...

Претседателот на ОК на ВМРО – ДПМНЕ Кочани, Мирче Стојков, ден после првиот круг од…

Почитувани медуими, почитувани сограѓани, браќа и сестри Од мое лично име како претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кочани, и од име на сите наши членови, сакам да се заблагодарам за…
Повеќе ...

ДИК ОБЈАВИ УПАТСТВО ЗА ГЛАСАЊЕ: Во него во 18 точки се појаснуваат начинот и процесот на гласање на…

Државната изборна комисија уште вчера објави упатство за гласање на граѓаните за време на претседателски избори што се одржуваат денеска. Во него во 18 точки се појаснуваат начинот…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе