Радио Кочани
Кочани
Каегорија на прелисрување

Регион

Кочанската депонија и натаму чади – брза дислокација единствено решение !

Голем број граѓани од северозападниот дел на Кочани утрово се јавија во нашата редакција видно изреволтирани и вознемирени од чадот и смрадот што синоќа го дишеа во своите домови.…
Повеќе ...

Поради зголемен обем на работа, ТетраХип ДОО Кочани има потреба од нови работници

Поради зголемен обем на работа, ТетраХип ДОО Кочани има потреба од нови работници (мажи и жени) во оддел на Одгледување растенија и во Оддел за оддржување и техничка поддршка. Раб…
Повеќе ...

Виница – Градоначалникот се сретна со најдобрите ученици од СОУ „Ванчо Прке“

Градоначалникот на Општина Виница, Миле Петков, оствари средба со најдобрите ученици од СОУ „Ванчо Прке“  и при тоа им додели пофалници за постигнатите резултаи. Како претходната…
Повеќе ...

Фолклорниот ансамбл „Осоговски извор“ од Оризари со свечен настан во функција ги пушти и освети…

Фолклорниот ансамбл „Осоговски извор“ од  Оризари со свечен настан во функција ги пушти   и освети просториите каде што ќе ги извршуваат своите состаноци. Претседателот на…
Повеќе ...

ДПД Кочани освои златен трофеј на Меѓународниот противпожарен натпревар ВИП 2024 во Србија

Денес ДПД Кочани (Доброволно противпожарно друштво) на Меѓународен противпожарен натпревар ВИП 2024 во Петроварадин, Нови Сад, Србија, настапи со две екипи и го освои првиот…
Повеќе ...

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе