Радио Кочани
Кочани

„Сејмените“ организираат бесплатен превоз за баражот на „Осогово“ во Скопје

387

УТРЕ ( НЕДЕЛА) СИТЕ ВО МАЏАРИЗА КОГО – ЗА СИМБОЛОТ НА КОЧАНИ, НАШЕ ОСОГОВО
ЗБИРНО МЕСТО: ГРАДСКИ ПАРК
ЧАС: 14:00
ДА ПОКАЖЕМЕ НА ДЕЛО УШТЕ ЕДНАШ И ДА ПОМОГНЕМЕ НА НАШАТА ГОРДОСТ, порачува навивачката група „Сејмени“, која в недела, 28 мај, организира беплатно патување за Скопје на бараж натпреварот за влез во Втората лига помеѓу „Осогово“ и „Тетекс“ од Тетово.


Натпреварот започнува во 17 часот.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе