Радио Кочани
Кочани

Генрацијата 1983 од Гимназијата одбележува годишница од матурирањето

434

Учениците што во 1983 година завршија четврта година и матурираа во Гимназијата со економски паралелки, денешно СОУ „Љупчо Сантов“ од Кочани, на 3 јуни одбележуваат годишница од „полнолетството“. Мотото на забавата што ќе се одржи во Хотелот „Амор“ го носи насловот „Колку е добро да се видиме повторно“…
За потврда на присуство матурантите можат да се јават во цвеќарницата ФЛОРА на телефонот: 033 272 667

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе