Радио Кочани
Кочани

Денес започнува исплатата на априлските пензии!

210

Денеска започнува исплатата на априлските пензии.

Ваква одлука донесе Владата пред неколку дена на седница.

Пензионерите може да располагаат со априлските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа.

• За пензии со висина до 11.000 денари, исплатата да се изврши на 25.04.2023 година (вторник);
• За пензии со висина 11.001-14.000 денари, исплатата да се изврши на 26.04.2023 година (среда);
• За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 27.04.2023 година (четврток) и
• За пензии со висина над 18.001 денари, исплатата да се изврши на 28.04.2023 година (петок).

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе