Радио Кочани
Кочани

РКЕ – Поскапување на горивата од полноќ

539

Дизелот и 98-ката поскапи за два денари!

Во проценти изразено поскапувањето кое ќе важи од полноќ е симболично. Само 2,06%, но во пари тоа изгледа сосема поинаку. Од утре, цените на Еуродизелот и Еуросупер 98 се зголемуваат за два денари по литар, додека Еуросупер 95 ќе се продава за 1,50 денари повеќе. Најголемата малопродажна цена, од 11. април, на бензинските пумпи ќе биде следната: ЕУРОСУПЕР БС95          84,50 ден/лит, 
ЕУРОСУПЕР БС98          87,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)       74,00 ден/лит.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе