Радио Кочани
Кочани

Трендот на зголемувањето на цените на нафтените деривати повторно е во пораст…

284

Трендот на зголемувањето на цените на нафтените деривати повторно е во пораст, овој пат во просек за 0,92%. Од утре малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС95 и ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V), се зголемуваат за 0,50 денари додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 за еден денар по литар, па на бензинските пумпи ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95       82,00 ден/лит, 

ЕУРОСУПЕР БС98      84,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)   77,00 ден/лит.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе