Завчера во 23.30 часот во Кочани, по судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Г.Т.(37) од село Долни Балван, општина Карбинци, за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.