Радио Кочани
Кочани

Средба помеѓу градоначалникот на Општина Кочани и младиот фудбалер Јован Манев

701
Денеска во општинската сала беше остварена средба помеѓу градоначалникот на Општина Кочани, Љупчо Папазов и младиот успешен фудбалер, Јован Манев од Кочани.
Јован Манев кој е познат не само во Кочани и државата, туку и надвор од границите на земјата, почетоците во фудбалот ги започнува во ФК Кочани. Многубројни се неговите успеси и како дел од ФК Брегалница и ФК Осогово. Toj ја носи титулата на капитен на Македонската фудбалска репрезентација до 21 година.
Во моментот Манев ги продолжува своите успеси како дел од Адана Демирспор – Турција.
На денешната средба Манев му подари фудбалски дрес на градоначалникот од клубот за кој настапува. Беа разговарани досегашните успеси, како и сите идни фудбалски активности предвидени за периодот кој следува.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе