Радио Кочани
Кочани

Жител на винички Градец заврши во притвор поради обљуба над малолетничка

5,880

На 11.10.2022, полициски службеници од ОВР Виница, го лишиле од слобода В. С. (26) од с. Градец, Виничко, поради постоење основи на сомнение дека извршил обљуба над малолетничка.

Поднесена е кривична пријава против В. С. до ОЈО Кочани, а од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена и тој е спроведен до Казнено-поправната установа „Затвор Куманово“.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе