Радио Кочани
Кочани

22 годишно момче од Кочани паднало од покрив на фабрика во Охрид…

7,945

На 11.10.2022 година во 13.00 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди бил однесен Б.И.(22) од Кочани.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на кров од фабрика во Охрид.

По насоки на Јавен обвинител, увид на местото извршиле полициски екипи и општински инспектор за безбедност и здравје.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе