Радио Кочани
Кочани

(ВИДЕО) „Осоговски Орел“ „летна“ на „Царев Врв“ и „Калин Камен“

699

Се ближи пролетта, а кочанскиот бисер „Осогово“ сеуште не ја соблекува белата облека. Тоа особено на највисоките врвови, кои просто ги мамат посетителите да се искачат и уживаат во нивната убавина.

Викендов дваесетина преставници од клубот за планинарски спортови „Осоговски Орел“ од Кочани ја спроведоа токму оваа мисија, освојувајки ги „Царев Врв“ со височина од 2085 метри и врвот „Калин Камен“ чија височина е 1884 метри.

Зборови не се потребни, камерата кажува се !

За да го проследите видеото кликнете на следниов линк:

https://www.facebook.com/radiokochani/videos/1844889169274405

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе