Радио Кочани
Кочани

Денеска во „Искра“ – Изложба на икони

176
Во ЈОУ Библиотека „Искра“ – Кочани, во соработка со НУ „Завод и музеј“ – Струмца, денеска, 12 февруари 2024 година во 13:30 часот ќе биде реализирана изложба на икони. Станува збор за икони кои потекнуваат од 19 век од струмичкиот зограф Григориј Пецанов.

Со почит,
ЈОУ Библиотека „Искра“ – Кочани
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе