Радио Кочани
Кочани

Бензините поскапуваат

630

По големиот вонреден скок на цената на дизелот минатата недела, на ред дојде поскапување на бензините за еден денар по литар, дизелот ќе се продава по намалена цена од половина денар по литар. Од полноќ на сила стапуваат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95      80,50 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС-98      82,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)   78,00 ден/лит.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе