Радио Кочани
Кочани

Koчанчанецот Андреј Лазаров (24) е првото зимско засилување на прволигашот Горица од Хрватска

2,170

Koчанчанецот Андреј Лазаров (24) од кочанската населба Оризари е првото зимско засилување на прволигашот Горица од Хрватска

 

ХНК Горица  е прволигашки Хрватски фудбалски клуб со седиште во градот Велика Горица, кој се наоѓа јужно од хрватскиот главен град Загреб.

Секогаш ќе давам максимум за тимот и се надевам дека заедно ќе постигнеме добри резултати и ќе освоиме повисоко место на табелата.

Изјави Андреј, кој на Градскиот стадион  на Горица пристигна како слободен играч по половина сезона помината во Рудеш.

 

Андреј, ти посакуваме многу среќа во твојот нов дрес.

Д.Михајлов

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе