Радио Кочани
Кочани

Бензините поскапуваат за денар,а дизелот за 2,5 денари – нови цени на горивата од полноќ…

392

Ново поскапување на бензините од полноќ. Еуросупер 95 ќе се продава за 88 денари или за еден денар поскапо, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). За еден денар скок има и кај Еуросупер 98, а 2,5 денари расте цената на еуродизелот.

Промени нема кај метанот и автоплинот чија што цена се задржува на 42,5 денари. Мазутот од ноќеска е со повисока цена од 1,15 денари, одлучи регулаторот.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе