Радио Кочани
Кочани

Фолклористите од Оризари со настап на Фолклорните смотри на Источен регион 2023…

288

Фолклорниот Ансамбл Љупчо Сантов од Оризари со играорните групи од Оризари и Зрновци денес учествуваше на Фолклорните смотри на Источен регион 2023 на членовите на Сојузот на Фолклорни Ансамбли на Македонија (СОФАМ). Настанот се одржа во Велес, и на него учествуваа 12 Ансамбли од истокот.  Фолклoристите од Оризари настапија со ората: Доце Доце и На три пати, a  публиката беше воодушевена и ги награди со громогласен аплауз.

 Д. Михајлов

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе