Радио Кочани
Кочани

Дизелот поевтинува, бензинот со 98 октани поскапува

684

Падна одлука за новите цени на горивата, која ја донесе Регулаторната комисија за енергетика. Така, цената на еуросупер 95 останува на истото ниво и се точи за 87 денари од литар.

Бензинот еуросупер 98 поскапува за 0,5 денари од литар и се точи за 89,50 денари за литар. Дизелот се намалува за 0,5 денари и се продава за 81 денар за литар.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе