Радио Кочани
Кочани

Неделава повторно продолжен викенд.

620

Неделава повторно продолжен викенд. Имено, согласно Законот за празници, неработен ден за сите граѓани ќе биде овој петок, кога се одбележува Денот на независноста на Република Македонија.

Следниот неработен ден за сите граѓани е во првата половина на следниот месец. Поточно неработен ќе биде 11. октомври – Ден на народното востание.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе