Радио Кочани
Кочани

ЈОУ Библиотека „Искра“ го реализираше 48. Детски поетски фестивал„Мајски цвет“.

446

Во организација на ЈОУ Библиотека „Искра“ – Кочани, а во соработка на ЛК „Копнеж“, денеска, со почеток од 12 часот, во малата сала на Мултикултурниот центар се реализираше 48. Детски поетски фестивал„Мајски цвет“.

На истиот беа претставени 23 лични, поетски творби од страна на ученици од основните училишта, библиотеки и литературни клубови од Кочани, Општина Зрновци, Општина Чешиново-Облешево, Виница, Радовиш, Струмица, Свети Николе, Куманово и Пробиштип.

Се доделија и пригодни награди, во неколку категории за кои при разгледувањето на творбите, одлучуваше стручна комисија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе