Радио Кочани
Кочани

Филмот „Што е тоа жена?“ на Мет Волш прикажан пред кочанската публика (ВИДЕО)

645

Станува збор за филм кој е поврзување на документарец со хумористични нишки, во кој се разработува современата тема околу правата на жените, значењето на жената во општеството и дека истата не може да биде заменета од ниту еден маж.

Филмот пред македонската публика го донесоа Коалицијата за заштита на децата и Елеуса Фондација.

По проекцијата во Кочани, во петок на 02. Јуни во 19 часот филмот ќе биде прикажан и во Домот на културата во Зрновци како и во другите градови во државата.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе