Радио Кочани
Кочани

Општина Виница продолжува со градежните активности

1,250

Вчера направивме увид во реконструкцијата и асфалтирањето на локалниот пат Блатец – Детлово што е во интензивен тек и во завршена фаза. Ќе се асфалтира 3028 метри патна површина, дополнително ќе се асфалтират уште 2500 метри за кои од страна на Општина Виница веќе е изработена техничката документација, информираат од Општината.
Средствата во висина од околу 20 милиони денари се обезбедени од Меѓународната банка за обнова и развој

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе