Радио Кочани
Кочани

Во Кочани започна чествувањето на светите браќа Кирил и Методиј во училиштето што го носи нивното име…

1,083

Во пресрет на патрониот празник на ООУ ,,Св. Кирил и Методиј” Кочани, свежо цвеќе положија делегација од Општината, градоначалникот на Општина Кочани , како и  делегација од училиштето. На положувањето присуствуваа и учениците од прво одделение со нивните наставнички.

Свечената академија по повод празникот ќе се одржи во холот на училиштето вечерва со почеток во 19 часот.

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе