Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Втор меморијален турнир во мал фудбал

213

Во Чест и сеќавање на животот и делата на Капетан Синиша Стоилов, општина Зрновци во соработка со ЛМС – Зрновци , го организира спортскиот настан “Втор меморијален турнир во мал фудбал”.
Пријавувањето на екипите е до 30-ти Мај, а финалето ќе се одржи на 10 Јуни.
Турнирот ќе се одржи на повеќе наменско спортско игралиште ” Васе Ангелов” -Зрновци
Парични награди :
1. Освоено Прво место 20 000 денари
2. Освоено Второ место 15 000 денари
3. Освоено Трето место 10 000 денари
Благодарници за сите учесници
Лица за контакт
Ристова Елена , моб. 077 505 536
Slavcho Gizdovski моб. 078588101
Krste Savev моб. 070635397

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе