Радио Кочани
Кочани

ЗП Кочани ги избира спортистите што ќе не претставуваат на регионалните игри во Делчево…

177

Денеска ЗП Кочани ги започна спортските натпреваруања преку кои со селективен пристап ќе се добијат најдобрите во поединечни дисциплини.

Победниците ќе ја имаат таа чест да го претставуваат кочанското здружение на пензионери на регионалниот натпревар кој на 6ти Јуни ќе се одржи во Делчево.

Овие игри и натпреварувања се убава можност за зацврстување на ентузијазмот, пријателствата, но и здравјето на пензионерите.

Радио Кочани им посакува успех и долг живот!

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе