Радио Кочани
Кочани

Собраните средства од неделниот меч на „Осогово“ за Славица и Димче

212
ГФК „Осогово“ и ЗГ „Никола Мантов“ ги покануваат сите
сограѓани и љубители на фудбалот заеднички да го прославиме освоеното прво место во 3 Лига Исток. Во продажба ќе бидат пуштени влезници, а собраните средства се наменети за лекување на нашите сограѓани Славица Димитрова и Димче Малчев.
Билетите се во продажба во „Шишко“ во трговски центар и во кафе бар „Пролет“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе