Радио Кочани
Кочани

21 ва Регионална ревија во Кочани (ВИДЕО)

790

Денеска во ЦК „Бели Мугри“ во Кочани се одржа 21 вата регионална ревија на песни,музика и игри на здруженијата на пензионери од Источниот регион.

Домаќин беше Здружението на пензионери од Кочани предводено од новата претседателка Јелица Зафирова.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе