Радио Кочани
Кочани

Сите на „Добра Вода“! Прославен празникот „Пресвета Богородица“ (ВИДЕО)

3,565

Денеска петок 21 Април 2023 година, манастирот Добра Вода го прослави празникот Пресвета Богородица (Источен Петок – Балаклија).

Радио Кочани и овој пат одговори на поканата да го регистрира овој голем сенароден собир, со тоа што за разлика од минатогодишната прослава овој пат имаше за 10 пати повеќе посетители.

Манастирот е дополнително реновиран и обновен, со нови фрески и икони, кои благодарение на бројните донатори дополнително го разубавија амбиентот.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе