Радио Кочани
Кочани

Дизелот и бензинот од 95 октани поевтинуваат…

361

Дизел горивото и бензинот од 95 октани вечерва по полноќ ќе поевтинат за по два денари од литар, додека цените на бензинот од 98 октани, како и на нафтата за домаќинствата не се менуваат. Намалување на цената ќе има кај мазутот за 1,888 денари по килограм.

Максималните цени на  нафтените деривати од вечерва по полноќ ќе изнесуваат:

 

Моторен бензин Еуросупер БС – 95           81,50 (денари/литар)

Моторен бензин Еуросупер БС – 98           85,50 (денари/литар)

Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V)          75,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)   76,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                              39,779 (денари/килограм)

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе