Радио Кочани
Кочани

Градоначаникот Љупчо Папазов на средба со крводарителите од Кочани

120

Во пресрет на 17 март, Денот на формирањето на Црвен крст  и Денот на крводарителството во  Македонија, денеска во просториите на општинската сала градоначалникот Љупчо Папазов организираше прием на крводарители и волонтери од Кочани.

На денешната средба крводарителите зборуваа за хуманоста преку чинот на дарување крв и спасување на нечиј живот, но и за предизвиците и проблемите со кои се соочуваат тие.

Градоначалникот ја изрази огормната благодарност кон крводарителите, искажувајки ја поддршката за нивната благородна и хумана мисија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе