Радио Кочани
Кочани

Виница – Поставени две настрешници на постојки за јавен превоз

1,723

Завршени се активностите на локалната иницијатива на Ромската заедница во Виница за поставување на две настрешници за чекање на јавен превоз за децата од основните училишта.
Оваа иницијатива е подржана од Општина Виница и Институтот за истражување и анализа на политики – Ромалитико, а се реализира преку проектот “Заедно за просперитетна заедница” поддржан од Агенцијата за меѓународен развој (УСАИД).
Поставените две настрешници, претставува активност која е дел од Локалниот акциски и ковид план на Општина Виница и Ромската заедница (2023 – 2026).

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе