Радио Кочани
Кочани

Расчистени 14 кривични дела, приведени крадци од Кочани

2,643

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани денеска ги лишиле од слобода А.М. (29) од Кочани и С.Р. (20) од Кочани, а направен е и службен разговор со малолетник, поради основано сомнение дека тројцата извршиле 12 тешки кражби и две кражби на подрачјето на Кочани.

Тие во службен разговор, соопштија денеска од МВР, ги признале делата извршени во обложувалница, аптека, фирми, куќи, возила…

Дел од одземеното е пронајдено и ќе биде вратено на сопствениците, а против сторителите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе