Радио Кочани
Кочани

Општина Зрновци – Внимателно возете на регионалниот пат од Зрновци до Виница

1,060

Се известуваат сите учесници во сообраќајот на регионалниот патен правец општина Зрновци-општина Виница дека се започнати градежни активности за реализација на проект “Изградба на помошни канали за наводнување” .
Апелираме за поголема внимателност и намалена брзина при движењето.
Ви благодариме на разбирањето и соработката !

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе