Радио Кочани
Кочани

Промовирана книгата „Раѓање на светлината“ од Марина Гоцевска (ВИДЕО)

996

 

„Раѓање на светлината“ е најновото дело четврто по ред на младата поетеса Марина Гоцевска од Кочани .

која вечерва по повод празникот „Св. Трифун“ и „Св. Валентин“ во градската библиотека „ИСКРА“ ја промовираше книгата пред кочанската читателска публика.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе