Радио Кочани
Кочани

Кочанчанка си заработила кривична пријава за коментари на Фејсбук…

9,484

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.А.(42) од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. На 19.12.2022 пријавената, на социјалната мрежа Фејсбук, во коментарите на својот објавен текст, промовирала омраза.

 

ИЗВОР:  ДНЕВЕН БИЛТЕН НА МВР

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе