Радио Кочани
Кочани

Во училишната библиотека на ОУ „Никола Карев“ се одржа промоција на кинеска литература за деца (ВИДЕО)

387

Денеска во училишната библиотека на ОУ „Никола карев“ се одржа промоција на кинеска литература за деца на која промотор беше Нове Цветановски од издавачката куќа „Македоника литера“

Во едицијата се застапени најпознатите и најчитани современи кинески писатели за деца и за млади. Во овие книги се вклучени најдобрите дела на авторите, избрани од самите автори. Изборите содржат бајки, басни, раскази или новели. Како прилог, во книгите се објавени и текстови на авторите кои го образложуваат својот избор и се осврнуваат на своето творештво.

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе