Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Се уредува патот до Девичен вир

667

После неколку децении статус-кво состојба, Општина Зрновци започна со уредување и проширување на планинскиот патен правец што го поврзува општинскиот центар со викенд населба кај м.в. Девичен вир.
Откако ќе заврши првата фаза од оваа градежна активност, патот ќе биде тампониран и валиран и ќе биде широк 5 метри.
Со реализација на овие активности, на сите љубители на природата, планинарите, истражувачите, посетителите на Општина Зрновци ќе им биде значително олеснет пристапот до убавините на Плачковица, вели градоначалникот Борчо Коцев .

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе