Радио Кочани
Кочани

Виница – Со 900 000 денари се градат два потпорни ѕида

111

Започнаа градежните активности за изградба на 2 потпорни ѕида во с.Липец – на улицата над училиштето и на ул. “Вера Јоциќ” во Виница.
За изградбата на овие потпорни ѕидови обезбедени се средства од Буџетот на Општина Виница во износ од 900.000 денари.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе