Радио Кочани
Кочани

РКЕ – Горивата повторно поскапуваат

235

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Од полноќ горивата ќе имаат корекција на вредноста, во просек 1,34%. Најголем скок на цената има кај ЕУРОСУПЕР БС-98 кој ќе се продава за 1,50 денари повеќе во однос на досегашната цена додека 95-ката и дизелот одат нагоре за еден денар. Од утре цените на бензинските пумпи ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС95       80,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98       82,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)     81,50 ден/лит.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе