Радио Кочани
Кочани

Топ 10 најголеми извозници во Македонија – „Амфенол“ и „Рудник САСА“ меѓу нив…

7,445

Извозните компании кои работат во Македонија во текот на 2021 година оствариле извоз на стоки во вредност од 6.92 милијарди евра.

Кочанскиот Амфенол се најде на 7-то место меѓу дестетте најголеми извозници.

Од источниот регион и рудник Саса од Македонска Каменица е рангиран во првите 10 компании во Македонија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе