Радио Кочани
Кочани

Новогодишен базар во ОУ „Раде Кратовче“

1,024

Со Базар на рачни изработки учениците од ОУ „Раде Кратовче“ од Кочани го најавија доаѓањето на новата 2023 година. Новогодишниот базар се одржа деенеска во дворот на училиштето, а собраните средства од новогодишните декорации ќе бидат искористени за доопремување на младинскиот клуб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе