Радио Кочани
Кочани

Вторник 27 декември – Хуманитарен натпревар Професори VS Професори…

344

Годинава се започнува нова традиција, Хуманитарен натпревар во футсал.

Ќе се натпреваруваат професорите од двете  средни општински училишта, односно “Љупчо Сантов” и “Гошо Викентиев”. Натпреварот ќе биде исполнет со многубројни изненадувања: музички точки, мини-натпревари, лотарија..
.

Натпреварот е закажан во Спортската сала на  ОУ „Никола Карев“ – Кочани вторник, 27 декември со почеток од 19 ч влез,а влезот ќе биде 50 денари. .

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе